Jelenlegi hely

Új ajánlás a kapcsolati erőszakkal szembeni fellépésről

Fontos, hogy az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat ingyenesen hívható telefonszáma (06-80-20-55-20) ismertté váljon!

Új ajánlást adott ki a kapcsolati erőszakkal szembeni küzdelem területére vonatkozóan a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) média- és hírközlési biztosa - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel.

Közleményük szerint Novák Katalin, az Emmi család- és ifjúságügyért felelős államtitkára kedden a kormany.hu-nak úgy fogalmazott: ezzel "újabb mérföldkőhöz érkezett a kapcsolati erőszakkal szembeni küzdelem".

Azt írták, Bodonovich Jenő média- és hírközlési biztos arra kéri a média képviselőit, hogy az emberkereskedelem, kapcsolati erőszak témájára vonatkozó médiatartalmak mellett felületeiken tüntessék fel az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat belföldről minden hálózaton keresztül ingyenesen hívható telefonszámát (06-80-20-55-20) jól látható, könnyen elérhető helyen.

"A legfőbb cél, hogy a telefonszolgálat mindenki számára elérhető legyen, aki bajba jutott és azonnali segítséget igényel, a nap 24 órájában" - áll az ajánlásban.

A kapcsolati erőszak olyan bűncselekmény, amelyet a büntető törvénykönyv is már önálló tényállásként kezel - emelte ki közleményében az Emmi, megjegyezve, hogy "a kapcsolati erőszak nem csak a fizikai vagy kapcsolaton belüli szexuális erőszakot foglalja magába; az erőszak megnyilvánulási formája a megalázás, zaklatás, fenyegetés, kényszerítés is".

A tárca szerint a médiumok szerepe és felelőssége a téma kezelését illetően óriási, hiszen a problémával kapcsolatos riportok, összeállítások mellett, a telefonszám megjelenítésével az általános tájékoztatáson vagy szemléletformáláson túl, közvetve azonnali segítséget, megoldást is nyújthatnak azoknak, akiknek arra szükségük van.

Kifejtették, a média felelőssége kettős: egyrészt elengedhetetlen a tájékoztatás, annak a pozitív üzenete, hogy van segítség, van hova fordulni. Fontos azonban az is, hogy a kapcsolati erőszak témájában "a figyelemfelkeltés ne váljon szenzációkeltéssé" - írta az Emmi, amely ennek kapcsán kiemelte a tájékozottság követelményét, "amely azt is magába foglalja, hogy az emberkereskedelem, kapcsolati erőszak esetén felmerülő, legfontosabb fogalmakkal tisztában legyenek a médiumok".

 

Forrás: MTI

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?
Anyai küldetések – te melyik film műfajába illessz be?

Anyai küldetések – te melyik film műfajába illessz be?

Egy kisgyermekes anya napja egy akciófilmbe illő kihívások sorozata: reggeltől estig pelenkacsaták, katasztrófaelhárító műveletek, békítő bírák testületi ülései és mentőexpedíciók sokasága a játszótéren. Sok sírással, bizonytalansággal, puszival és öleléssel.
Ugrás az oldal tetejére