Jelenlegi hely

Korgó valóság: éhezés és élelmiszerpazarlás

A Néprajzi Múzeum Korgó valóság kiállításához november óta várja a látogatókat, egy új iskolásoknak szánt foglalkozás társult: Korgó valóság: Mi mindent jelenthet az éhezés – és mi köze az élelmiszerpazarláshoz? címmel. Interaktív előadások, foglalkozások keretében mutatja meg az éhezés és a pazarlás közötti összefüggéseket a diákoknak.

Mi történik az étellel, ami a kukában végzi? Hogyan lehet, hogy míg a nyugati világban gyakran a túlfogyasztás és élelmiszerpazarlás problémájával küzdünk, addig más országokban emberek éheznek? Mi mindent tehetünk azért, hogy kevesebb étel kerüljön a szemétbe, és hogyan lehetünk a változás részesei?

Korgó valóság c. kiállítás keretében a Nébih Maradék nélkül programja izgalmas sétáló előadásra hív, amelyben a diákok megismerhetik, hogy az éhezés és az élelmiszerpazarlás hogyan kapcsolódnak egymáshoz, és mit tehetünk azért, hogy mindannyian egy fenntarthatóbb világban éljünk.

 Az éhezés az emberi fejlődés, a városok és a társadalmi élet, a gazdaság, különösen a mezőgazdaság fejlődésének egyik mozgatórugója. Még manapság, a 21. században is naponta szembesülünk az éhezéssel, globálisan és lokálisan is, saját városunkban, utcánkban, szűkebb környezetünkben.

A magyarországi múzeumi gyakorlatban szokatlan témával foglalkozik a Néprajzi Múzeumban 2024. november 15. és 2025. február 13. között látható tárlat. A zágrábi Néprajzi Múzeum vendégkiállítása magyar gyűjteményi tárgyakkal és történetekkel kiegészülve az éhezés összetett problémájára fókuszál.

A Maradék nélkül interaktív előadásai során utánajárunk annak, hogyan válhat az élelmiszer valódi értékké. Interaktív foglalkozásaink alkalmával Te is megtudhatod, hogy mekkora változást érhetünk el, ha figyelmesebben vásárolunk, és tudatosan bánunk az étellel. Miért fontos, hogy ne pazaroljunk, és hogyan tehetünk a bolygóért is?

Tarts velünk és megtudod, hogyan segítheted elő a változást minden egyes étkezéseddel!

A programra iskolai csoportok jelentkezését várják.

Jegyvásárlás előtt részvételi szándékát jelezze az alábbi e-mail címen: muzeumpedagogia@neprajz.hu

Ajánlott korosztály: 4–6. osztály
Időtartam: 70 perc
Csoportlétszám: kb 30 fő

A programon való részvételhez belépőjegy és programjegy váltása is szükséges.

A belépőjegyekről további információ az alábbi linken.

ADL - Debrecenimami

Forrás

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére