Jelenlegi hely

Fiús család

Beküldő lakhelye: Baranya megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

32 éves vagyok, férjem 42, közösen neveljük 2 fiunkat. 7 és 10 évesek, szeptembertől már mindketten iskolába járnak. Így számos új problémával találtuk/találjuk szemben magunkat.
Úgy érzem gyerekeimmel stabil és bizalmas kapcsolatot ápolok. Mindig számíthatnak rám és természetesen az apukájukra is.
(A teszt csak egy pöttyöt engedett kattintani, de gondolom a leírtakból is kiderül, hogy többet is tudtam volna:) )
A kérdésre adott válaszaim:
A velük töltött idő; a szabadon eltöltött "gondtalan" idő. Az érzés, hogy ott vannak nekem, bármilyen élethelyzetben, a maguk gyermeki, tiszta gondolkodásukkal,érzelmeikkel, őszinte hozzáállásukkal, egy öleléssel megoldanak minden gondot :)
Látni ahogy változnak, ahogy egyre nagyobbak, értelmesebbek, érzékenyebbek a környezetükre.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben

A testvérek közötti viták kezelése.

A következetesség. A "mindennapi "csaták". Megtalálni az egyensúlyt; mivel teszek jót és mivel nem. Meddig engedjek valamit. Mikor hagyom őt még gyereknek, mikor terhelem túl? Mennyit várhatok el tőle, hogy hagyjam gyereknek lenni, de vegye ki a részét a család életéből, "munkájából", hogy empatikus, segítőkész, másokra érzékeny felnőtt váljon belőle. Hogy "csikarjak ki" belőle kötelességtudatot?
A testvérek közti vita; a "patikamérleg", ami gyakori konfliktushelyzet nálunk :(
Az "igazságosztás" idegőrlő problémája.
(Itt is csak egyet tudtam kattintani, de többet is tudnék.)

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Hogy a problémáinkra, kérdésekre választ kapjak. Békésebb, nyugodtak hétköznapokat éljünk meg. Hatékonyabban érjem el, amit szeretnék. 
Hogy indulat nélkül mondhassam, amit szeretnék még akkor is mikor "felment a pumpa".
Csökkenjenek a vitát, konfliktusok, sértődések,harag.
Nem titkolt célom, hogy a férjem türelmesebb legyen a gyerekekkel. Én vagyok, aki békésebben, akár 5ször is elmondja ugyan azt (sajnos sokszor nem túl nagy hatékonysággal), a férjem pedig sajnos első szóra "felkapja a vizet" és rögtön kiabálva ront a gyerekekre. Ettől én is és a gyerekek is nagyon rosszul érzik magukat, a problémát pedig nem oldottuk meg. Csak mindenki még rossz kedvű is lett :(
Az elfogadásról van mit tanulnom, jó lenne, ha a tréning tudna ebben segíteni.
A célok elérése érdekében én a kompromisszumos megoldásokat alkalmazom (a büntetést nem igazán, mert nem vált be:) ), de kíváncsivá tettek milyen a tematikában olvasott módszerek. 
A családból "hozott" "csak az a jó, amit én mondok" mintát levetkőzni.

 

A feltöltött kép illusztráció, nem a pályázó saját képe.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére