Jelenlegi hely

Olcsó játék: csipesz & ugrálógumi

Kisgyermek korban már nagyon nagy szerepet tölt be az ujjak tornáztatása, mert több terület fejlesztésében is szerepet játszik.

Kikötöttem egy ugrálógumit 2 oszlopra, és arra csipeszeket helyeztünk fel a kisfiammal. Fantasztikusan élvezte Viktorka, mert legalább 40 percet eljátszottunk vele, és akkor is csak azért ért véget a jó móka, mert megérkezett az Apa.

Kellemes időtöltésen túl ez egy nagyszerű gyakorlat a finom motorika, a szem-kéz koordináció fejlesztésében illetve az ujjacskák tornáztatásában, erősítésében, mely segít az írás előkészítésében.
Nagyon sok 1. osztályos gyermek szenved az iskolában azzal, hogy gyorsan elfárad a keze az írástól. Ez a játék egyike azoknak a gyakorlatoknak, mellyel hozzájárulhatunk gyermekünk eredményességéhez.

Próbáld ki gyermekeddel Te is! Nem kell más: csak gumi vagy fonal és csipesz.

Szerző: F. Anna - Tatabányaimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére