Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?
Látni az örömüket, boldogságukat.
Még csak épp egy éves múlt a kisbabánk, de számos örömteli közös pillanatunk volt már. S bár a szülés nem úgy sikerült, ahogy az ember általában elképzelné vagy megálmodná, a későbbi rengeteg mosoly mind- mind boldoggá tesz minket azóta is nap, mint nap. Az első ilyen emlékezetes alkalom már a 4D ultrahangos vizsgálaton megtörtént, mikor széleset vigyorgott,( azóta is azt mondjuk, akkor ért oda a túró rudi ébresztő). Az első "kómás" mosolygós szopizása, majd később mikor felébredt és az ágya fölé hajolva örült nekünk, az a sok sok boldog (és közös) első dolog, nem lehet felsorolni. Micsoda öröm egy igazi szívből jövő ölelés is!
Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?
A szabályok betartatása, fegyelmezés.
Sokszor érzem azt, hogy egyedül vagyok, hogy más (a páromon kívül) nem tud segíteni és nem osztozunk meg a nevelési feladatokban eléggé. Így a legtöbb gyereknevelési konfliktussal mindig mi találkozunk, főleg én. Nagyon nem szeretek veszekedni, s bármennyire is próbálom nyugodtan értelmesen kezelni a helyzeteket, a "szabályozásokat" , sokszor az éjszakai ébrenlétek után ez nagyon nehéz és sokat is sírok ezek miatt. Jó lenne már most egy kevésbé veszekedéses kommunikációt elsajátítani, nem szeretnék már most ilyen rossz példákat mutatni a babámnak. (Szinte folyton civakodunk a fiókokon, a pakoláson, babocska telerakosgatja a vizes ruhákkal a táskákat, bepakol mindent a szennyes kosárba, kidobja az újságokat a szemetesbe-- pedig tulajdonképp csak utánoz, hisz sokat látja, hogy én is pakolászom).
Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?
Boldoggá tenne a tudat, ha a párom békés feleségre, nyugodt babára tudna hazajönni a munkájából.Sajnos mostanában a folyamatos nevelési konfliktusok miatt ez egyre ritkább. Mindannyian feszültek vagyunk, pedig alapvetően türelmes a természetünk. Szinte csak kettőnkre hárulnak a nevelési feladatok, mivel távolban él a rokonság. Talán segítene nekünk a tréning.