Jelenlegi hely

Csilingelő család

Beküldő lakhelye: Veszprém megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

A szeretetet, gondoskodást, támogatást, amit adhatok, s a feltétel nélküli, tiszta szeretetet, figyelmet, amit kapok nap, mint nap. Ahogy áramlik a szeretet energia, az eufórikus, felemelő érzés! 
Valamint, hogy a legnagyobb tanítómesterem a gyermekem... én megtaníthatom a földi játékszabályokra, ő pedig csiszolja bennem, ami még csiszolatlan;-) Meg is szoktuk beszélni, hogy én - többek között - rugalmasságra tanítom Őt, Ő pedig - még több - türelmességre engem:-))) 
Minden nap hálát adok, hogy Ő a gyermekem, s hogy én az Édesanyja lehetek - ezt mondom is Neki gyakran -, és a legváratlanabb pillanatokban ríkat meg azzal, amikor azt mondja, hogy "Köszönöm, hogy Te vagy az Anyukám, hogy finomakat főzöl, mindig van tiszta ruhám, hogy figyelsz rám, és bármikor megölelhetlek!" 
Csöpögős amerikai filmeket "überelő" gyakorisággal közli, hogy "Anya, szeretlek! A legesleg a világon!"

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben

A szabályok betartatása, fegyelmezés.

Én alapvetően "puding" alkat vagyok, nem szeretek fegyelmezni, megmondani ki mit tegyen, gondoljon, érezzen. Szeretem meghagyni a másikat a "szabad akarat" szabadságában... Ez a felnőttként rendben is, csakhogy gyermekkorban, még nem mindig tudjuk mit és hogyan kellene cselekedni, s főleg úgy, hogy ne csak nekem, hanem mindenkinek jó legyen - ehhez szükséges iránymutatás. Az együttműködést megmutatni. Hogy horizontális/mellérendelt kapcsolatok legyenek, s ne vertikális/alá-fölérendelt, hatalom/tekintély/fölényelvű viszonyulások. 
És hogy a problémákat megoldjuk, azon melegében, ne szőnyeg alá söpörve cipeljük akár évekig, vagy hárítva, toljuk másra a felelősséget. 
Egyszóval a régi minták - amiket mi kaptunk - fogságából nehéz kitörni...

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

1. Mert szeretnék még többet tanulni, hogy "elég jó szülő" lehessek:-) 
2. Mert voltam a "Büntetés nélküli nevelés" konferencián, és ott is rengeteg megerősítést, információt kaptam. 
3. Iskolában, gyermekekkel dolgozom, vannak szituációk, amikor eszköztelennek érzem magam. 
4. Hátsó gondolat, hátha a suliba is el tudlak csábítani benneteket (Balaton-felvidéki Alapítványi Iskola), mert szerintem lenne rá(tok) igény;-)...

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére