Jelenlegi hely

Úton.... Séta a szülés-születés minőségéért - 2016

2014-ben a perinatális szaktanácsadó képzés tanáraival és végzős vagy már végzett hallgatóival elindítottuk az „Úton... Séta a SzüléSzületéS minőségéért” kezdeményezést, melyet ebben az évben is megszervezünk, immár harmadszor indulunk egyhetes utunkra. Célunk a szülés előtti, alatti és utáni események szakmai és emberi történeteinek fókuszba emelése. Egyben szeretnénk ennek a rendkívűl intim és őszinte időszaknak a sérülékenységére is ráirányítani a figyelmet. Tapasztalataink azt mutatják, hogy sétánk során a szakmai és emberi történetek összekapcsolódnak a tudományos, gyakorlati és tapasztalati szempontok talaján.
 
A Séta 2016 útvonalterve:

Június 27. délután: nyitóprogram, indulás Budapestről az ELTE PPK Izabella utcai épületének kertjéből Egerbe.
Június 28. reggel: indulás az egri Markhot Ferenc Kórházhoz, este érkezés Bélapátfalvára
Június 29. reggel: indulás tovább, este érkezés Ózdra
Június 30. reggel: indulás az ózdi Almási Balogh Pál Kórházhoz, este érkezés Upponyba
Július 1. reggel: indulás tovább, este érkezés Kazincbarcikára
Július 2. reggel: indulás a Kazincbarcikai Kórházhoz, este érkezés Miskolcra
Július 3. reggel: indulás a MISEK-hez, utána a B-A-Z megyei kórházhoz, majd a HOLDAM Egyesület által működtetett anyaközpontba, a miskolci HOLDAM Udvarba,  este hazaérkezés Bp-re.

Idén Budapestről először Egerbe indulunk busszal, majd onnan Miskolcig kb.150 km-t teszünk meg gyalog, közben érintjük Ózdot és Kazincbarcikát is. Az egri és a borsodi régió fontossága abból adódik, hogy ezeken a helyeken a szülészetek megkapták a WHO-UNICEF által adományozott „Bababarát Kórház” minősítést. Sétánkkal egyrészről szeretnénk a szakma figyelmét felhívni az itt tapasztaltakra, mintaként állítva az országos átlagnál alacsonyabb császármetszési arányokat: http://index.hu/belfold/2016/02/12/csaszarmetszes_szules_aranyok_infografika/

Másrészről adományt szeretnénk gyűjteni, hogy a befolyt összegből a képen láthatóhoz hasonló babaágyat vásárolhassunk az érintett szülészeteknek annak érdekében, hogy a babák és az anyák minél tovább zavartalanul és biztonságban maradhassanak együtt. Ez a babaágy közvetlenül az édesanya ágya mellé tehető, így biztosítható a folyamatos együttlét, akár császármetszés után is. Az újszülött a műtét utáni néhány órában is az anyai közelség biztonságában lehet, amíg édesanyjának feküdnie kell, akkor is, ha szaksegítség vagy hozzátartozó nem tud jelen lenni.
 
 
 

 

Ha szívesen támogatnád a célkitűzéseinket, akkor te magad is velünk sétálhatsz, és hozzájárulhatsz  1-2 ezer forint adománnyal az „Egy Aranyóra = Egy Kilométer” kampányunkhoz.

Felajánlásodat köszönettel fogadjuk az Aktív Pszichológia Alapítvány számlaszámára:
Raiffeisen Bank 12010154-00102546-00100003     Közlemény: Séta 2016 – adomány
 
A támogatásokból 150.000.-Ft-ot szeretnénk összegyűjteni még június 27-i indulásunk előtt. Ebből az összegből 5 db babafekvőhelyet tudunk vásárolni, melyeket az egri, ózdi, kazincbarcikai és a két miskolci szülészeti osztálynak ajándékozunk. Ha az indulásig nem sikerül összegyűjteni a megjelölt összeget, akkor utólag küldjük el az érintett szülészeteknek a babaágyakat.
 
Aktuális programjainkról, az utunk során zajló eseményekről a Séta blogján, facebook oldalán és weboldalán olvashatsz, melyen - ha hozzájárulsz - a Te támogatásod és neved is szerepelni fog.
 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére