Jelenlegi hely

Mi árt a magzatnak!!!

Minden nő vágya és életének legszebb pillanata egy kisbaba születése.
De már magzati állapotban is óvni, védeni kell Őket!!!

Mindenkinek vannak káros szokásai. Nekem a napi két-három kávé, de legyünk képesek megváltozni felelősen dönteni.
Nézzük is melyek a legfontosabbak amivel vigyáznunk kell terhességünk alatt. Persze vannak, amik szerintem minden állapotunkban károsak a szervezetünkre.

1. Dohányzás - sajnos mindenki tudja, mégis nap mint nap látok dohányzó kismamákat :-( 
Pedig a nikotin káros a fejlődő magzatra: ​

  • csökkenti a magzat súlygyarapodásás
  • hajlamosabban a születendő csecsemők a fertőzésre(léguti)
  • asztma kialakulásában is jelentős szerepe van.

2. Kávé - szokjunk át a koffeinmentes kávéra vagy próbáljuk napi egy két csészére visszaszorítani 

3. Alkohol  - a magzatra fejlődési rendellenességet okozó hatással van, függ az elfogyasztott alkohol mennyiségétől akár szellemi visszamaradottság (agyi károsodás) alakulhat ki.

4. Gyógyszerek - az első 12 hét a legfontosabb, de utána is kérjük ki az orvosunk véleményét, méhlepény közvetítésével átjuthat a magzat vérkeringésébe, és átmeneti vagy maradandó károsodást okozhat

5. Kábítószer - a drogok bármely fajtája életveszélyes az anyára és a magzatra egyaránt, gyakoribb vetélést, idő előtti méhlepényleválást okoz, idegrendszeri és viselkedészavarokat okoz a magzatban 

6. Stressz - ha munkahelyünk ebbe a kategóriába tartozik érdemes elgondolkodni a szabadságon vagy táppénzen, ha nem megoldható próbáljunk meg esténként jógázni, meditációs gyakorlatokkal oldani a bennünk felhalmozott napi stresszt

7. Veszélyes kerülendő ételek: - nyers hús, tojás, hal. Ide értem szusi, füstölt lazac, nyers tenger gyümölcsei,  tatár beefsteak, nyers tojás. Vigyázzunk a gyümölcsöket zöldségeket mossuk meg, csírákat csak steril jól kezelt állapotban fogyasszuk

 

Nem mindegy, hogy a méhen belül eltöltött 40 hét során, milyen minőségű ingerek érik a fejlődő magzatot. Nagyon fontos az édesanya táplálkozása, életvitele, érzelmi állapota és betegségei is.

Vigyázzunk magunkra, hogy egészséges kicsi csöppséget tarthassunk a kezünkben.

Szolnokimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.
Ugrás az oldal tetejére