Jelenlegi hely

Választható védőoltás - szülői beleegyezés nélkül?

Rendőrségi feljelentést tett a Nebáncsvirág Egyesület.

"Egyesületünket több szülő és gyermekorvos kereste fel azzal a tapasztalatával, hogy a kötelező oltásokkal együtt, külön kérés és értesítés nélkül beadják a térítésmentes és választható pneumococcus elleni oltást is. Mindez – ha esetleg jó szándékú gyakorlat is – törvénysértő.

Sérül az önrendelkezéshez, a testi integritáshoz és a tájékoztatáshoz való jog. Nem tudjuk, hogy e durva alapjog-sértés a hivatalos szervek részéről hányszor fordul elő naponta. Csak azt tudjuk, hogy gyakorlattá vált. A nem kötelező, de ingyenes oltásokat ugyanis a kötelezők beadásával egy időben úgy bökik bele a csecsemőkbe, hogy a szülőket előtte félrevezetik, vagy egyenesen azt közlik, hogy a nem kötelező oltás kötelező. Gyakori az az eset is, hogy a szülő csak az oltás megtörténte után értesül arról, hogy a nem kötelező oltással is beoltották gyermekét.

Nincs bizonyítva erről az oltásról sem, hogy az oltás beadása jobb egészségi állapotot eredményezne a megelőzőnél. Igazolva vannak viszont potenciális oltáskárosodások, melyek akár rokkantsághoz vagy halálhoz vezethetnek. Mivel ez az oltás nem része a kötelező oltási rendnek, ezért az állam nem is vállal az esetleges mellékhatásokért felelősséget.

Az ügy megnyugtató kivizsgálása és a jogsértés megszüntetése érdekében a Nebáncsvirág Egyesület feljelentést tett a Zala Megyei Rendőr-főkapitányságon, továbbá várja azon szülők jelentkezését, akik az ügyben érintettek.

A feljelentésben jeleztük, hogy számos információval rendelkezünk már e gyakorlat igazolására. Azonban a rendőrségi vizsgálat során előnyös, ha sok személyes tapasztalatot tudunk felmutatni. Ezért kérjük azokat a szülőket, akiknek gyermekét előzetes felvilágosítás és beleegyezés nélkül és/vagy a nem kötelező oltást kötelezőnek álcázva beoltották pneumococcus ellen, jelentkezzenek egyesületünknél elektronikus postacímünkön: endrus@nebancs.hu vagy a következő telefonszámon: +36 30/250-4433
A jelentkezőknek küldünk egy formanyomtatványt, melyet kérjük, a valóságnak megfelelően kitöltve és aláírva juttassanak vissza az egyesület címére. 8900 Zalaegerszeg, Átalszegett u.33. III/14.

Elegendő nyilatkozat visszaérkezése esetén megfontoljuk egy pertársaság létrehozását, mely kártérítési igényt támasztana a jogsérelem miatt.

Harcoljunk együtt a gyermekek jobb egészségéért és alkotmányos jogaiért!

 

Nebáncsvirág Egyesület

 

Forrás

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?
Ugrás az oldal tetejére