Jelenlegi hely

Rooming-in már Nagykanizsán is

A Kanizsai Dorottya Kórház részleges rekonstrukciója 2012. április 27-től zajlik az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a hazai központi költségvetés társfinanszírozásával.

A struktúraváltoztatást támogató fejlesztés keretében számos osztály korszerűsödik, illetve a főépület folytatásaként megépülő új épületszárnyban, annak alagsori részében patológia, földszintjén sürgősségi osztály, első emeletén pedig mikrobiológiai labor kerül átalakításra.

A napi folyamatos ellátás mellett zajló fejlesztés egyik fontos mérföldköve a felújított újszülött részleg átadása. A projekt teljes költsége közel 3,5 milliárd forint, melyből az építés, felújítás megközelítőleg 2 milliárd forint. A héten megtartott sajtótájékoztatóval egybekötött átadón megjelent a Kanizsai Dorottya Városi Kórház menedzsmentje Dr. Bünner Szilveszter főigazgató vezetésével, Cseresnyés Péter polgármester, valamit a kórház érintett dolgozói.

Dr. Nád Márta főorvosasszony, az újszülött részleg vezetője kiemelte az új rooming-in bababarát szolgáltatást, melynek keretében lehetősége van a mamának és az újszülött babának a 24 órás közös együttlétre. Ennek az új lehetőségnek kiemelt jelentősége van az újszülöttek fejlődésében és megkönnyíti a babák és az édesanyák egymásra hangolódását is.

 

Forrás: Facebook

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

A válás önmagában is komoly veszteség egy gyermek számára. A szülők útjai ugyan különválnak, de a gyermek számára mindketten örökre a szülei maradnak. Éppen ezért különösen fájdalmas, amikor a szülők közötti konfliktus nem ér véget a különválással, hanem a gyermek válik a harc eszközévé.
Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Ugrás az oldal tetejére