Jelenlegi hely

Mi a foglalkozásod? Ez legyen az elsősegélydobozodban!

Nem feltétlenül kell az építőiparban vagy tűzoltóként dolgozni ahhoz, hogy az ember megsérüljön munka közben. Az irodában vagy akár sportolás közben is számos szerencsétlen helyzet adódhat, mely után elkelhet a segítség. Dr. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos, mentőorvos, homeopata 4+1 olyan foglalkozást gyűjtött össze, amelyek homeopátiás elsősegélydobozt igényelhetnek.

1, A szakácsok mindennapos ellensége

Konyhai balesetek mindannyiunk háztartásában előfordulnak, a szakácsok és a pékek viszont hatványozottan ki vannak téve a tűz és vágások veszélyeinket. A másodfokú, már hólyagos égési sérülésekre a szakértő szerint a legjobb gyógyír a kőrisbogár (cantharis vesicatoria) alapú homeopátiás szer. A kerti szarkalábból (staphysagria) készült szer pedig a késsel vágott sebek szép gyógyulásáért felel.

2, A pultosok rémálma

A csaposokról és a pultosokról hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a munkájuk nagy része csak szórakozás és korlátlan mennyiségű alkohol, pedig komoly fizikai munkáról van szó, ahol bizony a sérülések sem ritkák. A poharakkal, késsel okozott sebekre Sebő Zsuzsanna szintén a kerti szarkalábat (staphysagria) ajánlja, ha pedig olykor mégis hosszabbra nyúlik az éjszaka, és pár sörtől nehezebb az ébredés, akkor a hánytatódió (nux vomica) alapú homeopátiás szer segíthet.

3, 9-től 6-ig az irodában

Nem csak a fizikai munka, hanem a képernyő előtt, görnyedve eltöltött idő is rossz hatással lehet az egészségre, nem is beszélve a szemünkről, amely 8 órán keresztül tartó irodai munka alatt folyamatosan ki van téve a monitor mesterséges fényének. A szakértő szerint, ha a látásunk tökéletes is, akkor is érdemes a szemvidító fű (euphrasia officinalis) alapú homeopátiás megoldást segítségül hívni, amely megszünteti az irritáló könnyezést és a szem pirosságát. Ha a közelre fókuszálástól fáradnak el a szemmozgató izmok, a kerti ruta (ruta graveolens) alapanyagú szert vethetjük be.

4, A bútorok mindentudói

Szögek, szálkák, vágások és ütések: kedvenc bútoraink készítői gyakran szenvednek hasonló sérüléseket. Elég egy rossz kalapácsütés vagy egy félrecsúszó szög, máris kék ujjbegy a következmény. Az orbáncfű (hypericum perforatum) és a mocsári molyűző (ledum palustre) párosa elengedhetetlen kelléke az asztalosok elsősegélydobozának, hiszen mindkét növényből készült szer csökkentheti a nyilalló fájdalmat és segíti a sebtisztulást. A hypericum az idegekkel sűrűn behálózott ujjbegy fájdalmát, és általában az idegek mentén sugárzó fájdalmat csökkenti, a ledum mindig hasznos, ha a sérülés szúrás eredetű, lehet ez szög, vagy rovarcsípés is.

+1 Futóbajnokok és kezdő sportolók sérülései

Akár versenyszerűen sportolunk, akár csak az esti kocogáshoz melegítünk, a merev izmokkal mindig foglalkozni kell. A rendszeres nyújtás és masszázs mellett a földi tök (bryonia) alapú homeopátiás szer segít a fáradt ízületeink és izmaink felfrissítésén, izomfájdalomra, rándulásokra és zúzódásokra pedig a hegyi árnika (arnica montana) nyújt megoldást.

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére