Jelenlegi hely

Gyógy- és fűszernövény napok Zalaszentlászlón

Gyógy- és fűszernövény napok kezdődnek július 10-én Zalaszentlászlón, a faluházban. Pénteken a szántóföldi biogazdálkodásról tartanak konzultációs szakmai napot, szombaton és vasárnap pedig gyógynövénytúrát szerveznek, tematikus kiállításokon mutatják be a térségben fellelhető gyógy- és fűszernövények jótékony hatását.

A szakmai konzultációs napon Ács Sándorné és Bolye Ferenc, a Kishantosi Vidékfejlesztési Központ és Népfőiskola vezetői tartanak előadást. A nemzetközileg elismert agrárszakemberek több mint két évtizeden át 450 hektárt meghaladó területen folytattak XXI. századi módszerekkel nyereséges biogazdálkodást. A  biogazdálkodás teljes gyakorlatát bemutatják a vetésforgók összeállításától kezdve a talajművelésen és a betakarításon át egészen az értékesítésig - mondta el Bakos Péter, a rendezvény szervezője az MTI-nek.

A pénteki szakmai napra a környékbeli gazdák kaptak meghívást, a programsorozat szombaton és vasárnap gyógy- és fűszernapokkal folytatódik. A szervezők célja, hogy minél szélesebb körben megismertessék az emberekkel a környéken termő gyógy- és fűszernövényeket. Az átadott tudásanyaggal abban szeretnének segíteni, hogy felismerjék és megtalálják a természetben a gyógy- és fűszernövényeket, a gyűjtésükhöz, felhasználásukhoz pedig hasznos, napi gyakorlatban alkalmazható ötleteket, tanácsokat adnak.

Zalaszentlászló a "gyógynövények völgye", a környező erdőkben, mezőkön vadon termő növények nagy részének jótékony hatása van. Egyre nagyobb az igény a népi gyógyászatban is alkalmazott gyógynövényekre, a gasztronómiában a fűszernövények váltak közkedveltté, ugyanakkor az emberek többségének a gyógynövényismerete a "kamillánál megáll" - fogalmazott Bakos Péter.

Fatér Balázs István, a rendezvény társszervezője a programok ismertetésekor elmondta: a látogatóknak gyógynövénytúrát szerveznek,  hogy a növényeket természetes környezetükben is felfedezhessék. A faluház udvarán jurtát állítanak, ahol a cserépbe ültetett gyógy- és fűszernövényeket - többek között orbáncfüvet, körömvirágot, aranyvesszőt, mentát, levendulát, vérehulló fecskefüvet, feketenadálytövet - mutatják be. A gyógynövények mellett helyet kap az ugyancsak jótékonyhatású csalán- és fenyőpalánta és a diócsemete is - sorolta a gyógynövénytermesztő végzettséggel is rendelkező Fatér Balázs István.

A gyógy- és fűszernövényekről szakemberek, köztük Babulka Péter népi orvoslás szakértő, fitoterepauta tart előadást a zalaszentlászlói faluházban és a rendezvény vendége lesz a biogazdálkodást folytató Krisna völgyi Öko-völgy Alapítvány is.

 

Forrás: MTI

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére