Jelenlegi hely

Az ágyneműválasztás trükkjei

A gyerekágy elengedhetetlen kelléke az ágynemű. Gyermekeink legalább 10 órát töltenek alvással, fontos, hogy kizárólag jó minőségű, jól szellőző és gyermekek számára kedves mintával rendelkező ágyneműben hajthassák álomra fejecskéjüket, mely a baba/gyerekszoba dísze is lesz.


A babák és a gyerekek nagyon sok szempontból érzékenyebbek, ezért fontos, hogy alaposan átgondoljuk az ágyneműk kiválasztását, hogy gyermekeinek lehető legjobb és kényelmes alvásuk legyen.

Természetes anyag a biztos

A legfontosabb szempont, hogy az ágynemű anyaga baba/gyerekbarát legyen. A legjobb választás jó minőségű pamut vagy bambusz - általában 100%-os pamut, ami öko-tex minősítéssel rendelkezik, kellemes (nem durva) az érintésre, nyugtató és gyermekbarát. Minél természetesebb anyagot választunk, annál jobb a légáteresztő képessége, annál könnyebben átveszi és megtartja majd a baba/gyerek testhőmérsékletét, illl. elvezeti a testtől a nedvességet. Szükséges, hogy jól szellőző legyen, különben a fülledtség miatt kellemetlen kiütések keletkeznek a babán és a gyermeken. 
A baba-és gyermekágyneműket kifejezetten olyan festékkel szabad kezelni, ami nem okoz allergén reakciókat.
 

Könnyen tisztíthatóság az első helyen

A jó anyag minőségével azonban az egész nem ér véget, fontos, hogy az ágyneműt időközönként cserélni és mosni kell.
Ez nem csak amiatt fontos, mert a baba álmában izzad, vagy kisebb balesetek történnek. A levegőben lévő porrészecskék, amelyekben sok atka található, bejutnak a textil szálaiba, ezzel allergiát okozhatnak. A rendszertelen ágynemű csere a gyermeknek allergiát és különböző bőrbetegségeket okozhat. A szakértők javasolják az ágynemű cseréjét egy-két hét elteltével.
Nagyon fontos, hogy minden ágyneműt az első használat előtt alaposan mossunk ki - nem elég az öblítés - hogy a gyártás, csomagolás alatti szennyeződések maximálisan eltávozzanak az anyag szálai közül. Az ágyneműket azonban csak 60 fokon mossuk, a 90 fokos mosás roncsolhatja az anyagot. 
Mosáshoz is minél természetesebb mosószereket használjunk. Újszülötteknél kifejezetten fontos, hogy keüljük a por mosószereket, mert ezek "beleülnek" az anyag szálai közé és nem megfelelő oldódás esetén alergiás tüneteket okozhatnak. 
Mi kezdetben a folyékony mosódiógélt majd a mosódiót használtuk. Ha vonakodunk a "biomami" léttől, akkor törekedjünk minél természetesebb, hipoallergén, illatmentes folyékony mosószert használni. 
Az öblítésről: a baba első évében lehetőleg ne használjunk öblítőt! Mi felnőttek szeretjük a finom, illatos ruhákat - a babáknál ez nem fontos, sőt, kifejezetten káros. Számára a szüleinek az illata a támaszpont az első hónapokban. Később is csak fokozatosan kezdjük el használni és soha nem legyen intenzív illatú.
A gyermekágyas időszakban mindent vasaljunk, ami a babával érintkezik - ez azért fontos, mert a vasalás során a baktériumok a ruhanaműben, ágynaműben biztosan elpusztulnak, ill. ezzel is fertőtlenítjük a textileket. A vasalás a baba 6 hónapos koráig még javasolt.
 

Színharmónia

Az ágynemű színét úgy kell megválasztani, hogy ne csak a helyiségbe illeszkedjen, hanem elősegítse a nyugodt alvást is.
Míg az aprócska babáknak inkább a visszafogottabb, bézs színvilágú és mintájú ágynemű szetteket javasoljuk, a nagyobbaknál már jöhetnek a kedvenc mese- és szuperhősök, kedvenc járművek.
 
Mert mindannyian tudjuk: nem mindegy, milyen ruhát hordanak, milyen tányérból esznek, milyen mesehős van a zoknijukon... és nem mindegy, melyik mesehős vigyázza az álmukat.
 
Szerző: Szombathelyimami
 
 
 
 
 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Mostanra már nyakig vagyunk a nagy nyári szünet kellős közepében. Mindenki elképesztően várta, a szülők talán már el is felejtik a holazalvókám-elfelejtettükalogopédiafüzetet-beposhadtazúszáscucc kombinációját, a gyerekeknek pedig egy ideje nem kell a szülők gyengéd (vagy épp agyvérzésközeli hangvételű-keljmárfelmertelkésünk!!!) ébresztésére kelniük. Szóval mit csinálnak? Hát még az ébresztőóra megcsörrenése ELŐTT természetesen közlik, hogy felkeltanaaaap, éhesvagyooook, kakiltaaaaam :D Én nem tudom, hogy vannak kódolva, de egyszerűen félelmetes, hogy a tanév idején 7kor sírva nyalábolom ki az ágyból az ovist, bezzeg a szünidőben 6kor már arcon pörögnek a testvérével együtt… Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

A nagy nyári melegben gyakran úgy érezzük, hogy könnyebb lenne egy kávéval, vagy teával. Forró helyzetekre jól jön néhány jeges korty akár mindkettőből.
Bolhazsákok és könyvmolyok

Bolhazsákok és könyvmolyok

Emlékszel még gyerekkorodból az összebújós meseolvasásokra? Az első kiböngészett betűkre, mikor végre összeállt egy szó? A takaró alatt zseblámpával olvasott regényekre? A könyvek világába belépés élménye egy életre elkísér bennünket.
Így lesz ügyes kezű gyereked

Így lesz ügyes kezű gyereked

Sok szülő csak az iskolaérettségi vizsgálatok során szembesül azzal, hogy óvodás gyermekének a rajzkészsége, vonalvezetése még nagyon távol áll attól, amilyen készségekre az első osztályban szüksége lesz. Kézenfekvőnek tűnhet ilyenkor színezők és feladatlapok garmadájával elárasztani a gyereket, ám a mozgások finomodásához nem erre van szükség.
Ugrás az oldal tetejére