Jelenlegi hely

Segítség a bölcsődei ellátáshoz - Havi 40 ezer forinttal támogatja a munkába visszatérő szülőket a Magyar Államkincstár

Meghosszabbítva! Havi 40 ezer forint támogatást kaphatnak azok a szülők, akik most térnek vissza a munkaerő piacra, és gyermekük munkahelyi vagy családi bölcsődébe fog járni - jelentették be még 2019-ben.

Most júniusban (2022) ezt a támogatást meghosszabították. A támogatás 2021. szeptemberétől vehető igénybe. A pályázati időszak határideje 2022. december 31-ig tart.

A kérelmet legkorábban arra a hónapra lehet benyújtani, amikor a szülő munkába áll.

Ha a bölcsődei gondozási díj a támogatás összegénél kevesebb, akkor a támogatás összege a bölcsődei gondozási díjjal megegyező lesz.

Amennyiben meghaladja a 40 ezer forintot a bölcsődei gondozás díja, akkor a különbözetet természetesen a szülőknek kell fizetniük.

Ki és milyen feltételekkel igényelheti a támogatást?

  • Akinek a gyermeke 20 hetesnél idősebb
  • Azok a szülők, (vér szerinti, nevelő vagy örökbefogadó) akik most térnek vissza a munkaerő piacra
  • Magyarországi bejelentett lakhellyel és tartózkodási hellyel rendelkeznek
  • Gyermekük munkahelyi vagy családi bölcsődébe fog járni

Hogyan igényelhető a támogatás?

  • A támogatás igényléséhez ügyfélkapus azonosítás szükséges.
  • Csak elektronikus úton, a Magyar Államkincstár űrlapján igényelhető.
  • Az igénylő szülőnek bankszámlával kell rendelkeznie, ahova majd a támogatást havonta utalja a Magyar Államkincstár.

Elég egyszer igényelni és automatikusan folyósítják az összeget?

Nem, az igénylést minden hónapban be kell nyújtani az adott hónap bölcsődei ellátást igazoló számlával együtt.

Csak egy gyermekre igényelhető?

Több gyermekre is igényelhető, ha a gyermekek a 20. hetet betöltötték.


Forrás, további információ

- Monorimami - 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?
11 dolog, amire az utazás tanított

12 dolog, amire az utazás tanított

Szélesebb látókör, inspiráció, problémamegoldás, mélyülő önismeret, újabb nézőpontok… Minden utazás tanít valamit.
Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Egyre több ismerősöm említi, hogy nem alszik jól, fáradt, türelmetlenebb, rosszabbul koncentrál, nem halad olyan gyorsan a napi feladatokkal. Ijesztőbb, hogy tinédzser gyerekeim ugyanezzel küzdenek időnként.
Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

A technológia fejlődése minden korban befolyásolta az emberek életvitelét, szokásait. Napjainkban a világháló játszik jelentős szerepet életünkben. El kell ismerni az Internet gazdag információforrás, széleskörű a felhasználhatósága. Azonban egyre több tudományos bizonyíték mutat arra, hogy a túlzott használata a droghoz hasonlóan függőséget alakíthat ki.
Ugrás az oldal tetejére