Jelenlegi hely

Ötödikes és hatodikos varázslójelölteknek: Harry Potter Országos Verseny indul!

A Titkok Kamrája kitárja kapuit azon 5. és 6. évfolyamosok számára, akik szeretnének négyfős csapatban a szürke mugli hétköznapokból egy varázsvilágba kalandozni.

A Pécsi Meszesi Általános Iskola a Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő által a Nemzeti Tehetség Program keretében meghirdetett, az NTP-TMV-23-0099 azonosítószámú „Tanulmányi és művészeti versenyek megrendezésének támogatása” című pályázaton 1000000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert, így idén második alkalommal kerül megrendezésre az immár országosan meghirdetett Harry Potter Országos Verseny. A projekt megvalósítási időtartama 2023. szeptember 1. - 2024. augusztus 31.

A versenyre 5. és 6. évfolyamok négyfős csapatainak jelentkezését várják.

A megmérettetés háromfordulós lesz, két online forduló és egy helyszíni döntő megrendezésével, ahova az 1. és 2. forduló összesített eredményei alapján lehet bekerülni.

Az első három helyezett könyv- és tárgyjutalomban részesül. Három kategóriában a legjobb eredményt elérők különdíjban (oklevél, tárgyjutalom) részesülnek.

A különdíj kategóriái: legjobb filmjelenet, legjobb jelmez, legkreatívabb csapat.

A jelentkezés határideje: 2024. február 26., amit az alábbi linken tehetnek meg a csapatok.

Az országos döntő:

        Időpontja: 2024. május 30.
        Helyszíne: Pécsi Meszesi Általános Iskola - 7629 Pécs, Komlói út 58.

Részletes tájékoztató és a versenykiírás az iskola honlapján.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Az esti órák határozzák meg a másnap hangulatát. Ha kapkodással, képernyővel és feszültséggel zárul a nap, az alvás is nyugtalanabb lesz. Ha viszont kiszámítható, szeretetteljes ritmusban érkezik meg az este, az egész család nyugodtabban pihen. A jó hír: a közös alvási rutin nem bonyolult. Nem tökéletesség kell hozzá, hanem következetesség.
Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Az év eleje a nagy fogadalmak időszaka, ilyenkor még mindenki lelkesen veti bele magát a mozgásba vagy igyekszik kialakítani egészségesebb szokásokat.
Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

A farsangi jelmeznek nem kell bonyolultnak lennie ahhoz, hogy látványos és szerethető legyen. A képeken látható jelmezek közös titka az egyszerű poncsó-fazon: kevés szabás, minimális varrás, maximális hatás. Ez az a forma, amit akár egy délután alatt is el lehet készíteni, és a gyerekek imádják, mert kényelmes, szabad benne mozogni. Nem drága, nem műszálas, nem egyszer-hordós megoldás, hanem fenntartható, újrahasznosítható és egyedi. Most nézzük a konkrétumokat.
Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Egy pillanatnyi meggondolatlanság miatt akár a jövőd is tönkremehet. Tippek és tanácsok, mit kell és érdemes ilyenkor tenni.
Ugrás az oldal tetejére