Jelenlegi hely

Választható védőoltás - szülői beleegyezés nélkül?

Rendőrségi feljelentést tett a Nebáncsvirág Egyesület.

"Egyesületünket több szülő és gyermekorvos kereste fel azzal a tapasztalatával, hogy a kötelező oltásokkal együtt, külön kérés és értesítés nélkül beadják a térítésmentes és választható pneumococcus elleni oltást is. Mindez – ha esetleg jó szándékú gyakorlat is – törvénysértő.

Sérül az önrendelkezéshez, a testi integritáshoz és a tájékoztatáshoz való jog. Nem tudjuk, hogy e durva alapjog-sértés a hivatalos szervek részéről hányszor fordul elő naponta. Csak azt tudjuk, hogy gyakorlattá vált. A nem kötelező, de ingyenes oltásokat ugyanis a kötelezők beadásával egy időben úgy bökik bele a csecsemőkbe, hogy a szülőket előtte félrevezetik, vagy egyenesen azt közlik, hogy a nem kötelező oltás kötelező. Gyakori az az eset is, hogy a szülő csak az oltás megtörténte után értesül arról, hogy a nem kötelező oltással is beoltották gyermekét.

Nincs bizonyítva erről az oltásról sem, hogy az oltás beadása jobb egészségi állapotot eredményezne a megelőzőnél. Igazolva vannak viszont potenciális oltáskárosodások, melyek akár rokkantsághoz vagy halálhoz vezethetnek. Mivel ez az oltás nem része a kötelező oltási rendnek, ezért az állam nem is vállal az esetleges mellékhatásokért felelősséget.

Az ügy megnyugtató kivizsgálása és a jogsértés megszüntetése érdekében a Nebáncsvirág Egyesület feljelentést tett a Zala Megyei Rendőr-főkapitányságon, továbbá várja azon szülők jelentkezését, akik az ügyben érintettek.

A feljelentésben jeleztük, hogy számos információval rendelkezünk már e gyakorlat igazolására. Azonban a rendőrségi vizsgálat során előnyös, ha sok személyes tapasztalatot tudunk felmutatni. Ezért kérjük azokat a szülőket, akiknek gyermekét előzetes felvilágosítás és beleegyezés nélkül és/vagy a nem kötelező oltást kötelezőnek álcázva beoltották pneumococcus ellen, jelentkezzenek egyesületünknél elektronikus postacímünkön: endrus@nebancs.hu vagy a következő telefonszámon: +36 30/250-4433
A jelentkezőknek küldünk egy formanyomtatványt, melyet kérjük, a valóságnak megfelelően kitöltve és aláírva juttassanak vissza az egyesület címére. 8900 Zalaegerszeg, Átalszegett u.33. III/14.

Elegendő nyilatkozat visszaérkezése esetén megfontoljuk egy pertársaság létrehozását, mely kártérítési igényt támasztana a jogsérelem miatt.

Harcoljunk együtt a gyermekek jobb egészségéért és alkotmányos jogaiért!

 

Nebáncsvirág Egyesület

 

Forrás

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
Egy tészta és sok szósz

Egy tészta és sok szósz

Van itthon egy kis hús, egy kis ez, egy kis az, de mi legyen belőle? Persze a fénysebességénél is gyorsabban, az sem baj, ha a maradékok is eltűnnek… Na erre ideálisak a szószos tésztaételek és egytálételek.
Ugrás az oldal tetejére