Jelenlegi hely

Újra megnyitják a városi strandot Zalaegerszegen

Augusztus elején ismét megnyitják Zalaegerszegen a városi strandot - jelentette be a zalai megyeszékhely polgármestere szerdán a helyszínen, sajtótájékoztatón.

Balaicz Zoltán (Fidesz-KDNP) azt mondta: a városvezetés rossz döntést hozott 2011-ben, amikor bezáratta a város szívében található a létesítményt. Hozzáfűzte, hogy az újranyitással, a kedvező árakkal elsősorban a nehezebb szociális helyzetben élő zalaegerszegi polgároknak, kisgyermekes családoknak szeretnének segíteni.

Az augusztusi nyitáshoz a szabad strand területén már javában folynak a munkálatok: mintegy 210 négyzetméteres pancsolómedencét, kültéri zuhanyzókat, öltözőket, napvitorlás árnyékolót építenek ki, és új vizesblokkot alakítanak ki, amelyet a mozgássérültek is igénybe tudnak venni. A strand szimbólumának számító Vizafogó kútszobrot, Boldogfai Farkas Sándor alkotását a pancsoló közelében helyezik majd el.

Balaicz Zoltán szólt arról is, hogy a kivitelező Szabau Invest Kft.-vel 113,3 millió forintos szerződést kötött a város. Kiemelte: zalaegerszegi polgárok, civil szervezetek, egyesületek is felajánlották, hogy segítenek a strand újranyitásában, ezért július 30-án közösségi akciót tartanak. Az önkéntesek a füvesítésben, a faültetésben, a tereprendezésben segítenek majd, részt vesznek a játszóeszközök kiépítésében, a strandfoci- és a röplabdapályák kialakításában, valamint a nyári öltözőépület festésében.

Bánhegyi Péter, az Egerszegi Sport és Turizmus Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a nyár utolsó hónapjában próbaüzemben működik a városi strand. A teljes körű szolgáltatást az idén még nem tudják prezentálni, ezért türelmet kérnek a lakosságtól. Ugyanakkor a fedett uszoda - a korábbi évekkel ellentétben - idén augusztusban is nyitva tart.

A kormányhatározat szerint mintegy 3 milliárd forint állami támogatással új, feszített víztükrű, tízpályás, 50 méteres fedett uszoda épül tanmedencével Zalaegerszegen. Az új fedett uszoda tervezési munkái megkezdődtek, a látványtervek már elkészültek, a zalaegerszegi projekt támogatásáról várhatóan szeptemberben döntenek.

 

Forrás: MTI

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Március 22. a Víz Világnapja, amelyet az ENSZ kezdeményezésére 1993 óta ünneplünk világszerte. A cél egyszerű, mégis óriási jelentőségű: felhívni a figyelmet arra, hogy a víz nem korlátlan erőforrás. Gyerekként a víz játék, pancsolás, esőcsizmás ugrálás a tócsában. Felnőttként felelősség is. A jó hír? A kettő összeérhet. Íme 7+1 játékos, mégis szemléletformáló ötlet, amelyet bárhol az országban megvalósíthattok.
Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Ugrás az oldal tetejére