Jelenlegi hely

Megrendezik az első Kanizsai Pünkösdölőt

A pünkösdi ünnepkör hagyományait, a régi népszokásokat elevenítik fel május 24-én Nagykanizsán: az első Kanizsai Pünkösdölőt a belvárosban, több helyszínen rendezik meg. 

A néptáncosok, népdalkörök, hagyományőrző csoportok felvonulása pünkösd vasárnapján, a délutáni órákban indul el az Erzsébet térről. A dalos pünkösdi menet az Erzsébet téren, a Deák téren és a Széchenyi téren ad rövid műsort, a produkciók résztvevőit a város és az egyház vezetői fogadják és köszöntik - mondta el a Kanizsai Kulturális Központ igazgatója az MTI-nek.

Kovácsné Mikola Mária szólt arról is, hogy a pünkösdi hangulatot idéző, népi kulturális bemutatók sora a két szabadtéri színpadon folytatódik: fellépnek a Kanizsai Horvát Tamburások, a Zalagyöngye Táncegyüttes, az Árvácska Dalkör, a bajcsai Rezedák Hagyományőrző Dalkör, valamint a Kanizsa Táncegyüttes. A műsor zárásaként a szerb Boban Markovic Orkestar zenészei adnak koncertet.

A program kirakodóvásárral, kézműves játszóházzal, játékparkkal egészül ki és a látogatók kipróbálhatják a népi körhintázást is.

Az első Kanizsai Pünkösdölő májusfa-kitáncolással és utcabállal fejeződik be: a 18 méter magas lucfenyőt - a Zalaerdő Zrt. ajándékát - a hagyományokhoz híven május elsejére virradó éjszaka állították fel a művelődési ház melletti füves területen.

Forrás: MTI

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
Egy tészta és sok szósz

Egy tészta és sok szósz

Van itthon egy kis hús, egy kis ez, egy kis az, de mi legyen belőle? Persze a fénysebességénél is gyorsabban, az sem baj, ha a maradékok is eltűnnek… Na erre ideálisak a szószos tésztaételek és egytálételek.
Ugrás az oldal tetejére